csendepl
con celerita, con rulanteVirtuální průvodce po České republice.

7. Jihlavské folklorní léto 2008

PŘEHLÍDKA: "JIHLAVSKÉ FOLKLORNÍ LÉTO 2008"
21. a 22. června 2008
Vysočan, Horácký soubor písní a tanců
Sdružení občanů Horácký soubor písní a tanců Vysočan Jihlava, které sdružuje 97 členů zabývajících se zpracováním tanců, písní a zvyků z Horácka pořádá ve spolupráci s Městem Jihlava a za významné podpory Kraje Vysočina, Ministerstva kultury a řady dalších významných sponzorů pořádá ve dnech
21. a 22. června 2008
již 7.ročník mezinárodní přehlídky folkórních souborů
"Jihlavské folklorní léto 2008".
V sobotu v 10.00 hod. bude krojovaný průvod ulicemi centra Jihlavy a v 15.00 hod. První festivalový program "Dostaveníčko v Jihlavě na rynku" na Masarykově náměstí v Jihlavě. V neděli se soubory představí v 10.00 hod v Brtnici na hřišti a v jihlavské ZOO. Odpoledne potom bude druhý festivalový pořad "Muzikanti hrejte a chaso tancujte" opět na Masarykově náměstí v Jihlavě.
Cílem přehlídky je nejen ukazovat tradice Horácka, ale popularizovat folklór i z jiných regionů České republiky a zahraničí. Nutno dodat, že pracovníci Magistrátu města Jihlavy, Krajského úřadu Vysočina a Ministerstva kultury vyšli našemu sdružení plně vstříc a myšlenku pořádat tyto přehlídky podpořily nejen organizačně, ale velmi významně i finančně.
Ulice velice pěkného starobylého centra města Jihlavy ožijí o víkendu krojovaným průvodem. V průvodu zazní melodie písniček ze všech koutů republiky a zahraničí.
Vysočan, Horácký soubor písní a tanců
Z minulých ročníků
Vysočan, Horácký soubor písní a tanců
Vysočan, Horácký soubor písní a tanců
Letos přijedou hosté ze Srbska
Téměř 200 účinkujících se postará o velmi pestrou podívanou jak v průvodu, tak i na vlastním vystoupení na Masarykově náměstí i v okolí města Jihlavy. Zajímavá bude podívaná na to, jak se lidé dříve bavili, a to nejen na Horácku, na neuvěřitelnou rozmanitost lidových krojů, spojenou vždy s životem v daném regiónu. Kde bylo dobře, byly kroje bohaté na výšivky i na materiál, kde byl kraj chudší, byly i kroje mnohem jednodušší.
Pořadatelé se těší na vaši návštěvu.

Vypracoval J. Havel
jenahavel1@gmail.com

P R O G R A M
Horácký soubor písní a tanců Vysočan pořádá již 7 ročník Mezinárodní přehlídky folklorních souborů ! Jihlavské folklorní léto 2008"
Všechny programy budou na Masarykově náměstí v Jihlavě

Vysočan věnuje letošní hlavní program svému uměleckému vedoucímu Milovi Brtníkovi k jeho osmdesátým narozeninám.
DFS Jeřabinka, HSPT Vysočan, DFS Štrbianček - Slovensko, FS Lišňáci, FS Jirkovák, FS KUD Abrašević - Stari Grad - Srbsko, Pramínek a Šípek, FS Jitra, DFS Okřešánek, FS Topľan - Slovensko


Program JFL2008


Čtvrtek 19.6.2008
16.00 - 17.00 hod. Pořad "Naši hosté 1" Masarykovo náměstí Jihlava DFS Štrbianček a FS Topľan Slovensko a KUD Abrašević - Stari Grad Srbsko - každý soubor 30 min

Pátek 20..6.2008
15.00 - 16.00 hod. Upoutávka "Naši hosté 2" Masarykovo náměstí Jihlava
DFS Štrbianček 30 min
FS Topľan 30 min.
a KUD Abrašević - Stari Grad

Sobota 21..6.2008
10.00 hod. Průvod pořadí - Jeřabinka, Vysočan, DFS Štrbianček, Lišňáci, Jirkovák, a KUD Abrašević - Stari Grad ,Pramínek, Šípek, Jitra a DFS Okřešánek, FS Topľan - na různých místech Jihlavy taneční nebo pěvecké ukázky
Trasa průvodu : sraz účastníků v parku na nám. Svobody, Průvod půjde ul.Komenkého, odbočí doprava do ul.Husova, dále odbočí doleva do ul.Palackého a půjde rovně až odbočí doprava do ul.Matky Boží, potom odbočí doleva do ul. Věžní, zde zase odbočí doleva a celou Benešovou ulicí vyjde na Masarykově nám.
11.00 hod, Upoutávka na náměstí - průvod končí na jevišti a každý soubor zatancuje ccá 3 min.
15.00 Dostaveníčko v Jihlavě na rynku - Masarykovo náměstí, Jihlava
- první festivalový program věnovaný uměleckému vedoucímu souboru Vysočan Mílovi Brtníkovi při příležitosti jeho 80tých narozenin.
16.00 hod. Vystoupení pro Bosch Jihlava včetně výuky tanců pro malé děti - Okřešánek
20.00 společný večer v sále DEPO v Jihlavě

Neděle 22.6.2008
10.00 hod. Brtnice - " Za folklorem a písničkou" vystoupení FS Topľan 30 min.
a KUD Abrašević - Stari Grad a Líšňáci

10.00 hod. ZOO Jihlava Štrbianček 2 x vystoupení po 30 min. odjezd ze ZOO 12,30
15.00 Muzikanti hrejte a chaso tancujte - Masarykovo náměstí, Jihlava
- druhý festivalový program
Po dobu festivalu na náměstí prodej občerstvení a jarmark s lidovými řemesly
Srdečně zveme
Jan Havel
Ředitel festivalu
Vysočan, Horácký soubor písní a tanců